In English

Valitsejamaja on ehitatud 19. sajandi IV veerandil.

Ravila mõisat (saksa k Meks) on esmamainitud 1469. aastal. Enamiku 16. sajandist kuulus mõis von Rosenitele. 1592. aastal läks mõis Johann von Uexkülli omandusse, kelle suguvõsa kätte jäi mõis kuni Põhjasõjani. 18. sajandil kuulus mõis alguses Detloffidele. 1768. aastal omandas mõisa Karl von Manteuffel. Alates 1849. aastast oli mõis von Kotzebuede aadliperekonna omanduses. Mõisa viimane 1919. aasta võõrandamise eelne omanik oli Alexandrine Pilar von Pilchau (sünd. von Kotzebue).

Mõisa peahoone püstitati von Manteuffelite ajal 1770tel aastatel. 1905. aasta ülestõusu ajal mõisahoone põletati. Hoone taastati umbes 1910. aastaks muudetud kujul ning täiskahekorruslisena.

Mõisa peahoone lähedale ehitati arvukalt kõrvalhooneid, mis enamjaolt paiknevad mõisasüdant läbivate maanteede ääres.

Ka Ravila mõisa valitsejamaja asub peahoonest mõnisada meetrit eemal Ravilast Tartu maanteele suunduva tee ääres.

Valitsejamaja on suur kahekorruseline krohvitud kivihoone. Kaetud viilkatusega, kolme korstnaga. Katusekonstruktsioonid on heas korras. Hoonel on laiad profileeritud räästakarniisid, mis ulatuvad ka külgseintele. Seintel esineb kohati krohvikahjustusi. Keskteljel asuv uks on pealt kõrge ümarkaarega ja kaarja varikatusega. Avatäited on heas ja rahuldavas korras. Vihmaveesüsteemid puuduvad. Valitsejamajast on osa ruume kasutusel kontoritena, osa ruume on kasutuseta. Kasutatakse ahi- ja elektrikütet. Siseviimistlus on teostatud nõukogude ajal. Sisetrepid ja põrandad on tehniliselt korras.

Valitsejamaja 1976.

Valitsejamaja 2011.